Дејкоска утре ќе го забележи својот настап на “Светското армиско првенство”

10513269_678670448885644_2366809353774643794_n

Mae Дејкоска членка н а борачкиот клуб “7-ми Мај” од Прилеп, ќе ги брани боите на Република Македонија и на Армијата на Република Македонија на 31-то “Светско армиско првенство” во борење.

Дејкоска утре ќе настапи во категоријата до 58кг, а се очекува нејзиниот настап да донесе одлична борба и резултат.

Земји кои учевстуваат на СП се: Бразил, САД, Русија, Полска, Индија, Ј.Кореа, Словачка, Грузија, Финска, Пакистан, Естонија, Латвија, Тунис, Азербејџан, Турција, Казахстан, Бугарија, Словенија, Романија, Белорусија, Украина, Кина, Египет, Бахреин, Еквадор, Швајцарија, Франција, Германија, Чешка, Мексико, Аргентина, Шведска и Македонија.

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.