Денеска нова одлука за цените на гopивата

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува за новите цени на нафтените деривати.

Според последната одлука која ја донесе РКЕ, цената на дизелот се намали за 2 денари, а на екстра лесното масло за домаќинство за 2,50 денари.

Цените на бензините и мазутот останаа непроменети.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 84,50 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 87,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 90,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 86,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 50,391 (денари/килограм)
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.