Девојките од Прилеп растурија на изборното државно првенство во борење, кое денеска се одржа во Радовиш

Денеска во Радовиш се одржа изборно државно првенство во борење до 20 години, каде учество зеде и боречкиот клуб “7-ми Мај – Златна Рака” oд Прилеп.

Прилепчани освоија четири први места, едно второ и едно трето. По категории: Елена Малиноска до 50кг – второ место, Михаела Богеска прва до 53кг, а Елена Најдоска беше трета во истата категорија.

Во категорија до 55кг. Михаела Тодороска го освои првото место, Христина Ристеска беше прва до 62кг, а Стефанија Перканоска прва во категорија до 65кг.

Во севкупен пласман “7-ми Мај Златна Рака” заслужено и убедливо го освои првото место. Честитки за нашите девојки!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.