Девојка од Битола доцна синоќа нападната во Прилеп

На 17.09.2023 во 01.50 часот во ОВР-Прилеп М.И.(23) од Битола пријавила дека околу 00.10 часот во Прилеп во близина на маркет била физички нападната од нејзиниот познаник Х.М.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираат од ОВР Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.