Двајца битолчани и тројца прилепчани фатени заедно како пушат марихуана

На 22.09.2023 во 18.10 часот на ул.„Прилепски бранители“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода В.Г.(37) од Битола, И.Ѓ.(37) од Битола, Б.С.(21) од Прилеп, В.А.(21) од Прилеп и Ф.З.(19) од Прилеп бидејќи биле затекнати како користат марихуана, односно дека И.Ѓ. им овозможува на останатите лица да користат марихуана.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок – информираат од ОВР Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.