Да ти се наполнат очите: Македонски второлигаш го среди стадионот по светски стандарди (Фото галерија)

ФК Беласица од Струмица своите домашни натпревари ги игра на стадионот “Благој Истатов”, кој од неодамна има ново руво.

Навистина за почит и воодушевување се фотографиите кои се објавени на клубската Фејсбук фан страна.

Ова е вистинска реткост во сивилото во кое се наоѓа македонскиот клубски фудбал и е за секоја пофалба.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.