Дарко Чатлески заедно со најдобрите македонски боксери на боксерски спектакл во Рим (ФОТО)

На 13.10.2018 во Рим Италија ќе се одржи професионален боксерски спектакл, во организација на Поенокс тим.

На овој настан ќе настапат нашите професипнални боксери Денис Муаремовски и Јове Петровски со менаџерот Дарко Чатлески.

“Oвие борби ни се за отскок во светската професионална боксерска ранг листа. Со тоа што на Денис ова му е 4-та профи бокс борба и ако победи против искусниот Марко Колацеци од Италија, на дoмашен терен во 6 рунди, рангот на Денис ќе оди на многу добро ниво. А што се однесува на нашиот дебитант во профи рингот, Јове Петровски, ќе боксува против италјанскиот дебитант Давиде Тибери, исто така во 6 рунди. Се разбира дека доколку победиме на овој настан ќе се крени рангот на нашите боксери. Нашите боксери се во одлична форма и се надеваме дека ќе направиме добар резултат”, истакна прилепскиот бокс мајстор Дарко Чатлески.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.