Групата “Врховисти” го најави отварањето на новиот бугарски културно-информативен центар во Скопје

Денеска во Скопје со церемонија која ќе започне во 13.00 часот ќе се отвори бугарски културно-информативен центар, во самиот центар на градот.

Отварањето претходно го најави група наречена “Врховисти” која на Тик Ток сподели промотивно видео.

Група граѓани вчера најавија протест пред бугарскиот центар со почеток во 12 часот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.