Градската река во Прилеп стана Црна Река (Фото)

Градската река во Прилеп од утрово е обоена во модро сина боја.

Прилепчани велат дека ова не е прв пат реката да изгледа вака.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.