Градоначалниче зошто латиница користите при официјална кирилица? Нели е срамота? (Фото)

При официјално кирилско писмо, надлежните во Прилеп се служат со латиница.

Ај што е латиница па и пишале “SKOLO”, наместо “ŠKOLO”….

И после да не’ не чуди зошто Бугарите ни спорат јазик и идентитет…Самите сме криви за тоа!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.