“Градоначалникот на ракомет, градот во хаос и двојазичен, а државата со ново име?”

На социјалните мрежи како се појави фотографија од прилепскиот градоначалник Илија Јованоски на трибините во салата во Минхен, каде Македонија денеска го одигра првиот дуел од Светското превенство во ракомет против Јапонија.

Градот деновиве маки мачи со снежните наноси, недостатокот на вода за пиење, а градоначалникот ужива во благодетите од функцијата и си следи натпревари во ракомет?!

Твитерџиите веднаш распалија по Јованоски и забележаа дека носи спортска опрема на фудбалската репрезентација.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.