Го роди на 17 години и го даде на посвојување – ова е синот на пејачката

Пејачката Ана Бекута својот наследник Игор Полиќ го родила како гимназијалка, на 17 години, по што ја прател тежок живот.

Ана рано станала мајка, а млада поминувала низ тешки моменти, кои за среќа многу брзо успеала да ги преброди, а на својот син да му обезбеди безгрижно детство и нормален живот.

Пејачката синот го родила во вонбрачна врска. била одвоена од своето бебе, а околината ја осудувала.

И нејзините родители се нашле на ѕидот на срамот, целото село ги оговарало, а тоа неа најмногу ја болело. Сметала дека тие не се криви за ништо.

Ана Бекута синот Игор по породувањето го оставила во дом за згрижување на деца, но и денес и е тешко да се присети на ова трауматично искуство.

Ана во една прилика истакна дека раѓањето на Игор ја забрзала нејзината одлука да се занимава со музиката.

Денес тие двајца имаат одличен однос, а Игор често ја придружува својата мајка на концертите и настапите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.