Го прашаа Мурињо зошто го немало во книгата на Венгер: Неговиот одговор е урнебесен (Видео)

Долгогодишниот тренер на Арсенал издал книга, а во неа ниту еднаш не го спомнал сега актуелниот тренер на Тотенхем, Жозе Мурињо.

Новинар го праша Мурињо зошто го нема во книгата на Венгер, а неговиот одговор беше оригинален како и секогаш.

“Затоа што ме нема победено. Книга е нешто што треба да те прави среќен и горд, па затоа целосно ја разбирам ситуацијата”, истакна Мурињо.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.