Вучиќ: Браќата Македонци вечерва ќе навиваат за Србија

„Вечерва сите ќе навиваат за Србија, во Црна Гора, на Косово, но и браќата Македонци!

Ова го порача српскиот претседател Александар Вучиќ во пресрет на настапот на српската репрезентација во вечерашниот натпревар против Бразил на Мундијалот во Катар.

Бразил е еден од главните фаворити за светскиот трон, а во Србија со нетрпение и еуфорија се очекува натпреварот вечерва во 20 часот.

Вучиќ рече дека се слушнал со селекторот Стојковиќ и му посакал среќа.

„Па како биде, нека биде. Од првата до последната минута ќе бидеме со нив без разлика дали ќе победиме или ќе изгубиме. Им блгагодарам на се, веруваме во нив. Се разделија од семејствата за да се борат за својата држава“, изјави Вучиќ на денешната прес-конференција за медиумите
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.