Временска прогноза до крајот на оваа недела: Еве какво време не очекува во деновите пред нас

Во текот на неделата нè очекува период на променливо облачно време со сончеви периоди.

Во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни, особено во петок и за време на викендот, информираат од од Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура до крајот на неделата ќе се движи во интервалот од 6 до 15 степени. Во текот на неделата максиланата температура ќе биде во интервалот од 23 до 30 степени, за од петок и за време на викендот да следи мало заладување со максимална температира од 18 до 26 степени.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.