Враќање на отпишаниот: Tpaмп ќе се кандидира на претседателските избори во 2024 година

Поранешниот американски претседател е решен да се врати во Белата куќа и наскоро ќе ја објави кандидатурата, тврдат двајца негови блиски соработници.

Поранешниот американски претседател Доналд Tpaмп речиси сигурно ќе се кандидира на претседателските избори во 2024 година, и тоа наскоро ќе го објави! Како што пренесува Дејли меил, двајцата негови соработници, советникот Џејсон Милер и Џим Џордан, републиканец од Охајо, неодамна разговарале со поранешниот шеф на Белата куќа и тие тврдат дека неговата кандидатура е сигурна.

– Доналд Tpaмп дефинитивно ќе се кандидира на изборите во 2024 година. Разговарав со него вчера. Тој е подготвен наскоро да ја објави својата кандидатура, по ова лудило во Авганистан, вели Џим Џордан.

Масло на огнот додаде Џејсон Милер, поранешниот советник на Tpaмп, кој во емисијата “None of the Above” изјави дека е 100% сиурен дека неговиот поранешен шеф ќе се кандидира на изборите и нема да се помири со изборниот пораз: “Мислам дека Tpaмп дефинитивно се подготвува за кандидирање на наредните претседателски избори. Вчера имавме долг и исцрпен разговор и повторно ќе се видиме во наредниве неколку дена. Тој ќе го соопшти ова многу брзо.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.