ВО KЛИHЧ СО ГРЦИТЕ: Панговски со маичка „Република Македонија“ во колосеумот во Рим

Македонскиот активист од САД, Гоце Панговски, објави на Твитер сопствена фотографија од колосеумот во Рим со маичка со натпис Република Македонија на англиски и потоа влезе во војна со аргументи пpoтив грчки твитерџии.

-Македонец во колосеумот во Рим #Macedonia #НикогашСеверна #Македонија #Macedonian #Македонци“, твитна Панговски и се соочи со канонада од реакции од Грци.

На нив тој одговори со низа објавени трудови, написи и карти пред да им порача на опонентите: „Не бидете убедени дека сте постигнале нешто со оваа мapионетска влада во Македонија. Таа нема да трае долго, ниту што било од тоа што потпиша или се обиде да направи“.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.