Во пpecpeт на меѓусебниот дyел на Светското, Англичаните и Велшаните се преслушаа со бокcoви и столици (Видео)

Фудбалерите на Англија и Велс се наоѓаат во групата Б на Светското првенство (СП) во фудбал, а пред нивниот дуел во третото коло се случи тепачка меѓу навивачите на двете репрезентации.

На социјалните мрежи се појави снимка, која наводно е направена во Тенерифе, каде што се степале фанови на Англија и Велс, а притоа се користеа столчиња и шишиња, но летаа и боксови на сите страни.

Шпанските медиуми претходно објавија дека околу 2.500 навивачи од Островот го посетиле Тенерифе, откако не успеале да заминат за Катар.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.