Во Прилеп регистрирани првите двајца заразени со коронавирус

Во Прилеп потврдени првите двајца позитивни на коронавирус, објави канал 5.

Се проверуваат нивните контакти.

Кризниот штаб на Прилеп попладнево ќе излезе со детаљи и нови мерки.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.