Во живо од Бигорскиот манастир: Архиерејска вечерна богослужба – 1000 години постоење

Во живо од манастирот Св. Јован Бигорски

Архијерејска вечерна богослужба од Бигорскиот манастир:

Утре ќе биде одржана главната и централна прослава на големиот јубилеј 1000 години од основањето на Бигорскиот манастир.

Централната прослава в недела ќе почне во 9:00 часот со Божествена архијерејска литургија, со која ќе чиноначалствува Неговото блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан, во сослужение со своите собраќа од Светиот Синод на МПЦ-ОА.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.