Внимавајте! Водата од овие чешми во околината на Прилеп не одговара за употреба

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата во л.в.с Плетвар (водоводна мрежа), л.в.с Беловодица (водоводна мрежа) и Плетвар крајната чешма Че, не смее да се користи за пиење, не одговара за употреба.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.