Вистинско peмек дело: Битолчанецот со волшебен глас ја промовираше својата прва песна “Cpцето мое чyка тука” (Видео)

Битолчанецот Никола Зацески, кој живее во Австралија, после повеќемесечна работа ја промовираше својата прва песна и видео запис, насловени како “Срцето мое тука чука”.

Никола успеа да направи спој на професионалци од Македонија и Австралија, а крајниот производ е вистинско ремек дело.

Се работи за прекрасна композиција со сцени од мариовското живописно село Зовиќ и Преспанскиот регион.

Продуцент и задолжен за музиката беше Николче Мицевски, а текстот е на Весна Малинова. За снимањето на песната беа задолжени XL Momiroski од Македонија и студиото на Горан Велјановски во Австралија.

Спотот пак е дело на Пеце Здравковски, Ѓорѓи Вацев и Христијан Српцаноски во Македонија и Миле Манев во Австралија.

Во спотот се појавуваат и преубавите девојки Клаудија Бабаровска и Симона Митревска

Уживајте во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.