(Видео) Eве како во февруари 1990 година се бранеа националните интереси од 100.000 луѓе на улица

Еве како во февруари месец 1990 година, над 100.000 луѓе протестираа на плоштадот во Скопје поради непочитувањето на правата на Македонците во Грција, Бугарија и Албанија.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.