(Видео) 12-годишно момче уловило вистинско чудовиште

Кембел Кинан, 12-годишно дете од Флорида, уловило голема бела ајкула и тоа користејќи само обична јадица и туна како мамка.

– Бев малку нервозен, не знаев дали ќе можам да се борам со ајкулата. Но бев навистина возбуден. Седнав на столицата и почнав да тргам, вели малиот Кинан.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.