(ВИДЕО) Чудна светлина снимена на камера како се движи во манастирот Св. Георгиј во село Бучин

На јутјуб каналот на Филип Петрески и на новата веб страна www.bucin.mk, објавено е видео од безбедносните камери на манастирот Св. Георгиј Победоносец во селото Бучин – крушевско.

На видеото може да се забележи како чудна светлина се движи во манастирот во доцните вечерни часови. Во описот на видеото пишува дека истото потекнува од 11 септември 2022година, а за прв пат се објавува сега за Божиќните празници.

Погледнете во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.