(Видео) Чудна појава на небото во Турција

Над градот Бурса во Турција вчера беше забележан огромен облак налик на НЛО, кој ги изненади граѓаните.

Облакот кој се појави на изгрејсонце со голема дупка во средината, остана неподвижен на небото речиси еден час.

Метеоролозите тврдат дека овие облаци се редок феномен, познати по својот заоблен изглед како чинија и обично се наоѓаат на надморска височина помеѓу 2.000 и 5.000 метри над земјата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.