(Видео) Хималаите се гледаат за прв пат по 30 години: Нивото на смог значително намалено- може да се видат и од 200 километри оддалеченост

За прв пат во последните 30 години, Хималаите може да се видат од различни краеви на Индија. Бидејќи многу држави го запреа јавниот сообраќај и им забранија движење на граѓаните поради пандемијата на коронавирусот, новото на загаденост на воздухот значително опадна.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.