(Видео) Стигнаа на 528 метри длабочина, а од дното се појави “чудовиште”: Ја отвори огромната уста и започна да им ја гризе опремата

Директорот на програмата “Florida sharks and museum research” објави виде во кое се гледа како огрома ајкула се појавува од дното и тргнува кон подморницата, а потоа ја гризе камерата со нејзините заби.

Нападот се случил на 528 метри длабочина, а ајкулата пливала околу подморницата, додека го јадела својот плен, наведува британскиот весник “Дејли стар”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.