(Видео) Сопственикот на најстpaшната “опседната” куќа во светот дава 20.000 долари за да преживеете една ноќ

Сопственикот на опседнатата куќа “McKamey Manor”, ќе му плати 20.000 долари на секој гостин што ќе успее да преживее една ноќ во неа.

Се верува дека тоа е најстрашната куќа на целата планета, толку страшна, што е речиси невозможно да се издржи цела ноќ во неа. Токму поради тоа наградата од 20.000 долари изгледа дури и мала.

Сопственикот ги повикува сите кои сакаат да учествуваат во “авантурата”, најпрво да го изгледаат филмот од 2 часа на кој може да се видат искуствата и на претходните учесници. До сега се пријавиле речиси 24.000 луѓе.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.