(Видео) Скрши јајце на -32 степени, но не го очекуваше ова

Човек од Минесота, САД, одлучи да сними видео на кое ќе прикажи колку брзо ќе замрзни едно јајце на температура од -32 степени Целзиусови.

Западот на Америка беше најпогоден од поларниот бран, со температури и до 40 степени под нулата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.