ВИДЕО: Скопје „не се гледа” – Силно невреме со град

Силно невреме со пороен дожд и град го зафати поладнево Скопје. Во главниот град се слушаа и грмотевици, а дуваше и силен ветер – пренесува порталот “Пресс24”.

УХМР веќе најави дека ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.