ВИДЕО: Роналдо го покажа новиот „ѕвер“ од автомобил кој чини цело богатство

Возниот парк на Роналдо чини неколку десетина милиони евра, а најновиот додаток со кој тој се пофали е Мекларен Сена, со сума од точно 1 милион долари.

Автомобилот има 4-литарски твин-турбо В8 мотор со 789 коњски сили и е дел од програмата на супер-автомобили на Мекларен, кои иако имаат проблеми во Ф1 шампионатот, бизнис-делот им оди одлично.

На Инстаграм, Роналдо напиша едноставно: „Уживање“, додека неговиот добар пријател и поранешен клупски колега од Реал Мадрид, Марсело го праша: „За ова играше фудбал?“.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.