(Видео) Роналдо го нокаутираше својот соиграч: Германецот не знаеше каде се наоѓа !

Неверојатна сцена е видена на мечот во Сериа А меѓу Јувентус и Сасуоло (3:0).

Во 61 минута Португалецот Кристијано Роналдо играше со рака пред шеснаесетерецот и ја упропасти гол шансата. Беше толку нервозен што сепак ја шутна топката, но таа заврши во лицето на неговиот соиграч Сами Кедира.

Несреќниот Германец заврши на земја и не знаеше каде се наоѓа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.