(Видео) Расипан мотор предизвика пожap на крилото од авионот: Патниците во паниka!

Авион на филипинската компанија кој летал од Лос Анџелес до Манила принудно слетал кратко по полетувањето поради расипан мотор.

За среќа никој патниците кои биле 347 на број и 18 членови на персоналот, не биле повpeдени.

До инцидентот дошко кога пилотот на Боингот 777 објавил вонредна состојба и можно расипување на моторот, соопшти портпаролот на аеродромот во Лос Анџелес, додека еден од сведоците вели дека се гледало пламен како излегува од крилата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.