(Видео) “Пушкаш” за 2020 година: Ова момче изведе корнер за кој зборува цел фудбалски свет

Ретко имаме можност на утакмиците да видиме директен гол од корнер и творците на овие ремек-дела се главно мајстори на фудбалската игра, меѓутоа, овој пат фудбалскиот свет беше воодушевен од еден аматер од Англија.

Непознатото момче го постигна голот од корнер “без да гледа” каде шутира и снимката од неговата мајсторија воодушеви милиони љубители на фудбалот ширум планетата.

Наместо во топката, ја погледна камерата и на спектакуларен начин го совлада голманот на противничката екипа.

Легендарниот англиски фудбалер Гери Линекер предложи ова момче да добие награда “Пушкаш” за гол на годината.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.