(Видео) Првачињата од ООУ “Климент Охридски” Прилеп со најубава честитка за патронатот

Со повеќе рецитали и музички изведби, учениците од ООУ “Климент Охридски” го одбележуваат патрониот празник.

Повеќе изведби можете да погледнете ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.