(Видео) Погледнете го луксузниот стан на Федерер во Дубаи

Роџер Федерер, еден од најдобрите и веројатно најбогатиот тенисер во светот, реши да се почести со нов луксузен стан.

Toj купи луксузен стан во познатиот облакодер во Дубаи, “Le Reve”.

Куќите и становите на најдобрите спортисти во светот се секогаш во центарот на вниманието.

Федерер за станот од 566 квадратни метри платил 15 милиони евра, пренесува “Телеграф”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.