(ВИДЕО) Оштетено возилото на екс градоначалникот – МВР на потег

Синоќа повторно бил оштетен автомобилот на поранешниот градоначалник на општина Прилеп, Марјан Ристески.

Од видео снимката која Ристески ја објави на ФБ, се гледа како непознато лице се приближува до возилото, и со употреба на некаков предмет го оштетува.

Лицето потоа се оддалечува од местото како ништо да не било. МВР е на потег.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.