(Видео) Ова ќе биде новата реалност: Еве како ќе изгледаат теретаните во иднина

Враќањето во теретана по кapaнтинот би можело да изгледа поразлично, ако државите се одлучат да го следат примерот на Хонгконг.

Со новите мерки кои беа донесени поради пандемиjaта, теретаните и фитнес центрите во Хонгконг изгледаат како болници.

Секој што сака да оди во теретана и да тренира, мора да пополни здравствена декларација и да му се изврши проверка на телесната температура.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.