(Видео) Николоски: “Неколку пратеници размислуваат да го напуштат Заев”

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски тврди дека повеќе пратеници на СДСМ и ДУИ размислуваат да го напуштат мнозинството и да ја урнат владата по што ќе се формира ново парламентарно мнозинство и нова Влада.

– Во овој момент има неколку пратеници од владејачкото мнозинство кои сериозно размислуваат да го напуштат истото. Со тоа ќе се формира ново парламентарно мнозинство, а оваа Влада ќе падне, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.