(Видео) Неверојатно: Ги посети сите седум светски чуда за седум дена

Познатиот авантурист Симон Вилсон ја оствари неговата животна мисија- ги посети Седумте светски чуда на модерниот свет за само седум дена.

На почетокот од видеото тој објаснува дека ги резервирал летовите, но дека не знае каде ќе престојува. Проблемот со сместувањето се обидува да го реши откако ќе стигне на дестинациите.

Она што на многумина би им изгледало како невозможна мисија, Симон го оствари. Седум дестинации кои се наоѓаат на различни континенти во светот, лудо е само да помислите на ваква авантура.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.