(Видео) Магаре врзано пред Владата

Утринава пред објектот на македонската влада на улицата Илинденска во Скопје се појави магаре кое е врзано на еден од сообраќајните знаци – oбјави порталот “Експрес.мк”

Засега е нејасно дали магарето дошло за друга намена или се работи за шега поврзана со финансирањето на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност на Лидија Димова на проекти за тренинг на магариња.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.