(Видео) Кремпитата на султанот: Разубавете им го денот на најблиските со локум кремпита

Потребни состојки: 250г лиснато тесто, путер за подмачкување на садот за готвење, 1л млеко, 200г шеќер, 5 јајца, 100г брашно, 150г путер, 1 лажица екстракт ванила, 200мл слатка павлака.

Во видеото можете да го видите начинот на подготовка:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.