(Видео) Како загрми Гоце Делчев, Питу Гули… од македонските грла – се слушна до Софија

Македонската репрезентација вечерва на арената “Тодор Проески” ја дочекува Бугарија, во рамките од последното коло од Лигата на нации.

Арената е обоена во црвено-жолта боја, а македонската фаланга грмеше за време на интонирањето на државната химна.

Натпреварот за цела македонија е повеќе од фудбалски меч, особено во овие моменти кога Македонија и нејзината историја се негирани од страна на бугарската држава.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.