(Видео) Казната во Индија за прекршување на карантинот не удира по џебот, туку по грбот

Во Индија живеат над 1,3 милијарди луѓе, а од пред неколку дена целата држава е во карантин.

Сепак, како и во секоја друга држава и во Индија постојат граѓани кои не ги почитуваат мерките за справување со коронавирусот, па слободно се движат наоколу.

Но, наместо со кривични пријави и казни, полицијата во Индија на поинаков начин се справува со прекршителите…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.