(Видео) И во Штутгарт сме Македонија: На плоштадот во германскиот град пишува Македонија

Нашинец од Германија ни испрати видео од плоштадот во градот Штутгарт, каде на плоштадот се исцртани знамиња од сите држави во светот.

Под нашето пишува само Македонија. Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.