(Видео) Има 93 години и секој ден пешачи на Водно: Чичко Киро ќе ви каже како до долг и витален живот

За да се одржува здравјето неопходно е да се одржува и физичката кондиција, да се внимава на исхраната и секако најважно од сѐ, да се задржи позитивниот дух.

Чичко Киро е пример за тоа. Тој секојдневно пешачи на Водно и воопшто не изгледа како да има 93 години. Слушнете ги неговите совети за долг и среќен живот!

ВИДЕО: Арсо Синадинов


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.