ВИДЕО: Земал скалпел и исекол опашка од змија – ова го пронашол во внатрешноста

Кога би слушнале звук на змија во пустина, нашите инстинкти би не натерале да се свртиме во друг правец или да скокнеме и да застанеме на едно место, доколу звукот е во близина.

Најмоќен предупредувачки звук имаат токму ѕвечарките. Но што всушност го произведува тој звук? Сите знаеме дека има специфична опашка, но многумина ги интересира што има во неа. Погледнете во видеото и откријте:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.