(Видео) Жecтока пресметка на пратениците од власта и опозицијата на денешната седница

Неколку пратеници од опозицијата во Косово физички се пресметуваа со пратениците од власта на денешната седница во Собранието, додека на дневен ред беше расправата за исчезнатите личности.

Ситуацијата станала напната, како што пренесуваат албанските медиуми, пред крајот на седницата, додека пратеничката Сарада Богујевчи се обраќала од говорницата.

Заменик претседателката на собранието на Косово, Арберие Нагавчи, неколку пати ги предупреди пратениците да седнат и да продолжи седницата.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.