(Видео) Дедо Трајко и баба Благорода се Македонци од Солун: “Македонци сме ние и Македонци ќе останеме”

Откако убаво се претставија, дедо Трајко и баба Благорода беа запрашани каде го научија македонскиот јазик.

“Од нашите родители! Тие друг јазик не зборуваа, од нив го научивме. Македонци сме ние и Македонци ќе уmpeме”.

Видео: Makedonska nacija


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.